Na plný plyn

26. září 2018 v 8:52 | Ellaria |  Den za dnem


Aloha.

Mám pocit, že je teď v módě prožívat všechno naplno.
A abych řekla pravdu, tak proti tomu mnoho nemám.
Na druhou stranu mám pocit, že jako mnoho dobrých nápadů byl i tento zbytečně zveličen a svět po nás žádá, abysme si do poslední kapky užívaly všechno a za každých okolností byli plní elánu. Když pak vidím fotky svých kamarádů, kteří svou svěží a usměvavou tvář nastavují objektivu a informují, že jsou plní radosti a energie do nového dne, tak musím přemýšlet, kde chybuji. Já totiž po ránu vůbec nejsem svěží a zpravila ani usměvavá, jsem ráda, že jsem sklepala těžkou peřinu a snažím se duševně připravit na to, že budu muset vyrazit ven a fungovat. Nejde o to, že bych byla pesimista nebo se netěšila, co mě ten den čeká (ok, někdy se vážně netěším). Jenom nejsem ranní ptáče a přijde mi hloupé, abych ze sebe křečovitě mačkala dobrou náladu.
Ráda podnikám různé věci, zkouším se naučit něco nového, bavím se. Ale občas mám ráda čas pro sebe, čas nicnedělání, čas kdy si zalezu a jen pustím film nebo hudbu, otevřu knížku nebo se jen bavím "o ničem" se svými blízkými. A nepovažuji ten čas za ztracený, přestože ostatní mají ve zvyku protáhnout a obličej a vyčítavým tónem říct "a to´s nic nepodnikla, promrhala jsi den ležením na gauči a koukáním na filmy?" ... Tohle přeci není smyslem "užívání si života". Jet na plný plyn neznamená, že se vás život promění ve štvanici za zážitky a novinkami.

Jet na plný plyn pro mě znamená, že si čas od času můžu dovolit i zpomalit a přesto si stále užívat a dobře se bavit.
Ell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 30. září 2018 v 13:44 | Reagovat

Každý to má jinak ...oni mají třeba svěží ráno, ale horší večer... a né každému se podaří ráno vstát s úsměvem. Já jsem někdy taky moc sluníčková a někdy úplná bouřka :-D Ale přesto není třeba jen na plný plyn pořád... přesně jak říkáš ty... čas od času si můžu dovolit zpomalit, a přesto si stále užívat :-)

2 excessivemind excessivemind | Web | 30. září 2018 v 18:11 | Reagovat

Máš pravdu, nemůže být každý pořád šťastný, vždyť jsme pořád jen lidé. :) Nemusíš se nutit vůbec do ničeho, přeci co je ti nejpohodlnější. Taky jsem nebyla ranní ptáče, vůbec, pořád mám menší problémy vstát, ale už jsem si vytvořila rutinu, ve které i ráno mám dobrou náladu. :)

3 throughthelife throughthelife | Web | 14. října 2018 v 16:47 | Reagovat

Samozřejmě že každý ukazuje tu lepší stránku sebe, i já to tak na instagramu dělám. Nikdo neukáže že je unavený, nechce se mu nic dělat, něco ho trápí. Nechce to pak dostávat v těch zrcadlech zpátky. Je to takhle v pořádku, mít místo kde budeme radosti dne ukazovat. Akorát se tím nesmíme nechat zmást a připadat si blbě, když se tak uplně sluníčkově nemáme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama