Nesoulad

2. července 2018 v 10:30 | Ellaria |  Zamyšlená
Salut.
https://static.tumblr.com/9c8cafcbcf271188ec4bd0113f259e0c/khautvq/FJPneqtyp/tumblr_static_cdn1jonel9w848kgkk4g0k0g8.jpgJeden krátký článek k zamyšlení.
Jakmile se otevřete časopis nebo webové stránky - a možná si toho všimnete i na reklamních poutačích cestou po městě, začnou na vás vyskakovat hesla typu "Naučte se milovat samu sebe!"
"Věk je jenom číslo!"
"Zamilujte si své nedokonalosti!"
"Cesta ke spokojenosti aneb jak mít ráda sama sebe!"
Jelikož Vás to bije do očí na každém kroku, tak o tom začnete přemýšlet a dost možná si uvědomíte, že nějaké to kilo navíc, nevýrazné rty nebo zplihlé vlasy nejsou důvod k depresi a zkrátka taková jste. Na druhou stranu máte krásné oči, vypracované nohy nebo hezkou pleť. Je přirozené, že každý z nás má svou kladnou i zápornou stránku; nejen po stránce povahové, ale také tělesné.
Tenhle pocit spokojenosti Vám vydrží přesně do chvíle, kdy v časopise otočíte na další stránku, jelikož tam jsou další titulky.
"Zatočte s kily navíc!"
"Vypracujte si postavu snů!"
"Připravte své tělo na plavkovou sezonu!"
"Po téhle dobrotě nepřiberete!"
"X triků jak se nalíčit a vypadat mladší!"
A pocit spokojenosti je v tahu. Jak být sama sebou a přitom se líčit ve snaze být mladší, hubnout do plavek a vařit, abyste nepřibraly?
Neodporuje si to trochu?
Buď jsem sama se sebou spokojená a pak není třeba hubnout, blbnout s líčením a vlasovými triky ani vařit tak, že máte hladu už při pohledu do hrnce. Anebo se sebou nejsem spokojená a pak je pochopitelně třeba s tím něco dělat.
Nemám nic proti tomu, aby o sebe člověk pečoval - vařil si zdravě, dával si pleťové masky, zábaly na vlasy anebo si po ránu zacvičil. Ale vidím rozdíl v péči o sebe samou a v tom, že na sobě chci něco změnit.

Mějte krásné léto a buďte na sebe opatrní.
Ell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rezzy Rezzy | Web | 22. července 2018 v 14:39 | Reagovat

Tak to je pravda no. Člověk otevře časopis a vidí spoustu receptů na různé mňamky. Pak otočí stránku a probírá se tam hubnutí. Vystihla jsi to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama