Není to jen jeden den v roce

14. února 2018 v 5:58 | Ellaria |  Pocity
Salut.

Tentokrát tu mám jen krátký příspěvek, který ovšem velmi souvisí s dnešním dnem, kdy "slavíme" svátek Sv. Valentýna. Slavení je v uvozovkách schválně, neboť znám spoustu vyhraněných názorů ze svého okolí a předpokládám, že zde tomu nebude jinak. Nicméně tu nechci mluvit o původu a významu svátku. Nemám v plánu komentovat komerci, která se na tento den nabalila a nechci ani rozebírat, jak kdo slaví či neslaví Valentýna a jaké jsou jeho důvody. Přináším spíš takové upozornění; partnery máme i zbylých 364 dní v roce, nejen na Valentýna.https://i.pinimg.com/736x/aa/06/53/aa06539e211cf56d3a6aacb61f294795--favorite-quotes-favorite-things.jpg
Myslím, že spoustu lidí zapomněla na ty obyčejná a o to krásnější vyjádření lásky a náklonosti a spoléhá se pouze na "velká gesta", která přichází právě s Valentýnem - pozvání (kamkoliv), květiny, dárky (od čokolády až po šperky), Valentýnské pobyty (kdekoliv). Neříkám, že je to ŠPATNĚ, protože každý má nárok na něco výjimečného a luxusního a nebudu tu hrát na to, že by mě například pobyt ve wellnes nepotěšil. Proč si nedopřát něco zajímavého, když se nám k tomu 14. únor přímo nabízí.
Nicméně si myslím, že je důležité myslet na druhého i po zbytek roku. Jistě, že nebudeme každý druhý víkend jezdit na romantické pobyty, běžně chodit na jídlo do luxusní restaurace a nosit si obden drahé dárky. Láska se skrývá v maličkotech; myslím, že lidé zapomínají tyto maličkosti konat a také si jich všímat.
Jen tak si poslat milou zprávu během dne.
Jít po práci na hezkou procházku.
V sobotu si zajít do kavárny na dobré kafe a něco sladkého.
Večer si dát skleničku, uvařit si čaj a povídat si.
Uvařit druhému jeho oblíbené jídlo.
Vzít si na sebe něco v čem se druhému líbíte.
Možností je tolik a právě VY znáte partnera nejlépe a víte, co mu zvedne náladu a přivodí úsměv. Nezapomínejte si projevovat náklonost, i když to zrovna nekáže datum v kalendáři.

Ell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 15. února 2018 v 3:48 | Reagovat

Moje slova! :-)

2 Keiji Keiji | Web | 15. února 2018 v 6:56 | Reagovat

Moc hezky sepsáno. :)
Kdysi jsem nenáviděla Valentýn, byla jsem jeho vyslovenou odpůrkyní a protestantkou, ať už jsem byla sama, či ne.
Dnes už jsem se odnaučila nenávidět cokoli, ale stejně si nesu pořád svůj názor, že takovéto svátky vznikají především pro komerci. Jaký je přínos? Pro páry to může být jen další den, který stráví spolu, pokud to tak dělají běžně, což je ideál, není třeba takovýchto svátků. Pokud už si však jeden z partnerů nevzpomene nebo nic druhému nedonese, nezařídí žádnou milou drobnost, už může u některých nastat den nepříjemný. A mnoho nezadaných lidí tento den vyloženě deptá... takže vskutku, jediní, kdo z toho profitují, jsou obchody. Květinářství ztrojnásobí cenu růží, hodnota vína a čokoládových bonbonier taky nezvykle stoupne, každá výloha se třpytí slovy "14.2. - nezapomeňte něco pořídit!" a celé je to vlastně jen další fraška, jak z lidí vytahat peníze. Třeba... třeba jako Vánoce.

3 Melly Melly | Web | 19. února 2018 v 9:46 | Reagovat

Asi nikdy, pokud nepočítám první stupeň ZŠ, jsem Valentýn nijak neřešila. Letos jsem si ho ani moc neuvědomovala, když byla ta Popeleční středa... :) Ale článek se mi moc líbí a souhlasím s ním - měli bychom se snažit našim protějškům dělat radost tak často, jak často je to možné :)

4 Berry Berry | Web | 26. února 2018 v 15:48 | Reagovat

Strašně se mi to líbilo u mých rodičů - taťka donesl mamince kytku a říká, to není proto, že je Valentýn, jen se to sešlo.. :)
Snaží se pomoct s nákupem, uvařit, jen tak donese kytku, koupí dobrotu, namasíruje nohy, připraví snídani, každé ráno ji telefonem budí, ... A to je ta láska... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama