Únor 2018

...a ty budeš otrok!

26. února 2018 v 9:53 | Ellaria |  Negativní
Aloha.

Poměrně dlouho jsem uvažovala, zda o tomto tématu chci začínat. Nicméně mi už dlouho leží v žaludku a proto se s Vámi podělím o svůj názor.

Není to jen jeden den v roce

14. února 2018 v 5:58 | Ellaria |  Pocity
Salut.

Tentokrát tu mám jen krátký příspěvek, který ovšem velmi souvisí s dnešním dnem, kdy "slavíme" svátek Sv. Valentýna. Slavení je v uvozovkách schválně, neboť znám spoustu vyhraněných názorů ze svého okolí a předpokládám, že zde tomu nebude jinak. Nicméně tu nechci mluvit o původu a významu svátku. Nemám v plánu komentovat komerci, která se na tento den nabalila a nechci ani rozebírat, jak kdo slaví či neslaví Valentýna a jaké jsou jeho důvody. Přináším spíš takové upozornění; partnery máme i zbylých 364 dní v roce, nejen na Valentýna.https://i.pinimg.com/736x/aa/06/53/aa06539e211cf56d3a6aacb61f294795--favorite-quotes-favorite-things.jpg
Myslím, že spoustu lidí zapomněla na ty obyčejná a o to krásnější vyjádření lásky a náklonosti a spoléhá se pouze na "velká gesta", která přichází právě s Valentýnem - pozvání (kamkoliv), květiny, dárky (od čokolády až po šperky), Valentýnské pobyty (kdekoliv). Neříkám, že je to ŠPATNĚ, protože každý má nárok na něco výjimečného a luxusního a nebudu tu hrát na to, že by mě například pobyt ve wellnes nepotěšil. Proč si nedopřát něco zajímavého, když se nám k tomu 14. únor přímo nabízí.
Nicméně si myslím, že je důležité myslet na druhého i po zbytek roku. Jistě, že nebudeme každý druhý víkend jezdit na romantické pobyty, běžně chodit na jídlo do luxusní restaurace a nosit si obden drahé dárky. Láska se skrývá v maličkotech; myslím, že lidé zapomínají tyto maličkosti konat a také si jich všímat.
Jen tak si poslat milou zprávu během dne.
Jít po práci na hezkou procházku.
V sobotu si zajít do kavárny na dobré kafe a něco sladkého.
Večer si dát skleničku, uvařit si čaj a povídat si.
Uvařit druhému jeho oblíbené jídlo.
Vzít si na sebe něco v čem se druhému líbíte.
Možností je tolik a právě VY znáte partnera nejlépe a víte, co mu zvedne náladu a přivodí úsměv. Nezapomínejte si projevovat náklonost, i když to zrovna nekáže datum v kalendáři.

Ell.

Proč věřím svému tělu?

5. února 2018 v 21:23 | Ellaria |  Zamyšlená
Salut.

Moc děkuji za všechny komentáře a za čas, který tu strávíte. Díky za podporu u minulého článku, že chcete vědět, co se mi honí hlavou, když mi zrovna není "ouvej". Snad nebudete zklamaní a články Vám něco dají. Nebudu slibovat hory doly, jsou to snad běžné věci, co se mi honí hlavou, o které mám chuť se podělit.

Stačí zapnout televizi. V přímém sledu několik minut tam pojedou reklamy, které slibují vyléčit nachlazení, chřipku, gynekologické problémy, suchou kůži, mastnou kůži nebo roztřepené konečky vlasů. Jak to čtete určitě se Vám vybavuje spousta konkrétních reklam a přípravků. Podobné je to na internetu, hned na Vás blikají panely, kde ujišťují o nalezení zázračného léku na cokoliv - obezitu, kuří oka, zažívací problémy. A do třetice se zkuste podívat do reklamních letáků, které Vám přistály ve schránce, i když si to třeba nepřejete - kromě již zmíněných reklam tam dost možná najdete leták z lékárny, kde nabízí léčiva v nekonečně výhodné nabídce. Mimo to, že bych lékárnám zakázala takové akce pořádat, přijde mi to celé k smíchu. Víte proč? Myslím, že člověk si v mnoha případech dokáže pomoct sám a naprosto jednoduchým způsobem, ale zapomněli jsme to nebo jsme to odsunuli do pozadí s myšlenkou, že babička sice byla moudrá, ale na léčení rýmičky je krátká a bude lepší se nadopovat x přípravky z lékarny. Za akční cenu, pochopitelně.
http://moziru.com/images/drawn-weed-pill-5.jpg