Listopad 2017

Neprofesionálnost

29. listopadu 2017 v 22:57 | Ellaria |  Pocity
Stála jsem frontu na pokladnu v supermarketu. Fronta byla dost dlouhá sama o sobě a ještě se něco pokazilo. Za zády mi stály dvě ženy - kamarádky.
Tady bych ráda uvedla, že nemám ve zvyku poslouchat cizí hovory. Kromě toho, že se jedná o neslušnost a nic mi do toho není, tak pohled do cizích životů mě nezajímá. Pro úplnost dodám, že také nosím sluchátka a hlasitost puštěné hudby neodpovídá zdravotním parametrům. Přesto jsem tentokrát slyšela a hluboce mě to zasáhlo.
Jedna z žen se svěřovala druhé (za předpokladu, že si pod procesem svěřování představíte hlasitý hovor uprostřed přeplného obchodu). Týkalo se to její práce. Svěřující se žena byla dula.
(Wikipedie na toto téma říká: Dula je starořecký název, jenž se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, která poskytuje především psychickou (ale i fyzickou) oporu novorodičce. Dulu nelze zaměňovat s porodní asistentkou, nemá totiž potřebné zdravotní vzdělání popř. vyškolení)

Další strategie

21. listopadu 2017 v 10:37 | Ellaria |  Den za dnem
Salut.

Na článek se chystám už pěkných pár dní, ale povinnosti v reálném světe mě vždy odvály jinam.
Moc děkuji za Vaše komentáře a čas, který strávíte na mém blogu. Moc si Vašich názorů, rad a postřehů cením - byť to musí vypadat, že si z nich nic nedělám a ve svých článcích opisuji dokola stejný problém. Beru si je k srdci a snažím se podle nich pracovat. Opakování je zřejmě jedna z mých strategií, jak se s něčím vyrovnat...
https://data.whicdn.com/images/34696352/original.jpg