Přemýšlení

30. června 2017 v 23:21 | Ellaria |  Den za dnem
Salut.
https://68.media.tumblr.com/06b24677b4f881a84cf8b221613c6c0f/tumblr_inline_oratb4nbEF1sjhktb_540.gif


Čas od času se mi myšlenky zběsile honí hlavou a cítím silnou touhu usednout k počítači a všechno to vyklopit do článku, zveřejnit a nechat si poradit, utěšit se anebo nasdílet zkušenosti.
A ve většině případů to neudělám.
Proč?
Pořád tu je strach (snad paranoia) z toho, že čirou náhodou by mohl blog objevit někdo, kdo mě zná v reálném životě. Jistě, že tu nepíšu nic hanlivého, vulgárního nebo snad konkrétního (tím myslím jména, místa a jiné podrobnosti, které by mohly někoho kompromitovat), ale já prostě nechci, aby to četl někdo, kdo mě zná osobně. Je tu strach z toho, co by se svým objevem udělal - poslal mezi další známé? Cítil se ublíženě, že se radši svěřuji internetu než jemu osobně? Jaké by to mělo důsledky?
Druhý důvod (že se radši svěřím internetu než osobě blízké) mi postupem času začíná připadat děsivější než to, že by si někdo, kdo mě zná články prostě jenom přečetl. Vím, že to je asi špatně a měla bych se radši svěřit člověku než internetu plnému anonymity, ale připadala bych si tak nekonečně hloupě - hloupě, že dramaticky prožívám docela obyčejné životní situace. Přijde mi to velmi ponižující, stydím se za to. Vím, že jeden rozhovor na toto téma by nestačil - byl by to stále opakující se scénář, ve kterém bysme probírali moje obavy. K zbláznění pro všechny zúčastněné.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/82/c0/68/82c068459672e469839bd1f431d007bf--universe-love-love-hug.jpg

Občas si tak hrozně moc přeju být jiná...
A vzápětí se za své přání stydím a říkám si, že já jsem a já a na tom se nic nezmění a vlastně jsem na sebe hrdá a všechny moje strachy se jen násobí zbytečným stresem, protože každý člověk má svou slabou stránku.

Zpět k původnímu tématu.
Upřímně nevím, co bude dál.
Nechám si to projít hlavou.
Třeba je načase opustit tento blog, který mě provázel určitou životní (a velmi důležitou) etapou a tím i spoustu strašáků z té doby.
Třeba je načase dělat něco se sebou samou.
Třeba můžu psát dál a jenom se tolik nebát.
Prozatím nevím.
Uvidíme.

Krásné léto Vám všem,
Ell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ria Ria | Web | 1. července 2017 v 14:43 | Reagovat

Obavy z prozrazení mého blogu jsem měla také - založené na tom, že už se to několikrát stalo a reakce těch lidí byla fakt nevhodná.

Ale tvoje druhá obava? Blog je tvé místo, jestli se necítíš nejlíp, netlač se do psaní o opaku, a hlavně každému připadají nejtěžší jeho problémy, za to se nestyď. Mě by naopak zajímalo, co se ti doopravdy honí hlavou a jestli ti můžu nějak pomoct, třeba i pár slovy. Už jen ten pocit, žes vyťukala do klávesnice to, cos potřebovala dostat z hlavy, je podle mě dostatečná odměna.

2 Melly Melly | Web | 2. července 2017 v 21:05 | Reagovat

Hm. Pokud někdy našel můj blog někdo, koho bych znala v osobním životě, tak mi to neřekl. Umím si představit jen pár lidí, kteří by toho mohli nějak zneužít, vysmívat se mi. Ale to asi proto, že obecně nejsem obklopena tolika lidmi :) Pokud máš takovou obavu, tak je přesídlení možné, ale nevím, zda i tam bys neměla strach z prozrazení.
Ještě si můžeš psát deník jen pro sebe, nebo na bloggeru (zde nevím, jak to funguje) lze nastavit čtenáře, takže by se to určitě k nikomu z tvých známých nedostalo a zároveň bys měla nějakou zpětnou vazbu:)

3 Deny.Kubi Deny.Kubi | Web | 5. července 2017 v 23:08 | Reagovat

Viem ako sa cítiš a myslím,že sa tak cíti väčšina blogerov, ktorý majú svoj osobný blog v utajení.Aj ja som ich zopár mala ale časom mi to vadilo rovnako ako tebe a skončilo to aj tak vždy len pritom, že sa emócie nahromadili a ja som v afekte blog osobe s ktorou články súviseli ukázala a tak sa vliekol blog za blogom :D
Myslím, že by si s blogom nemala končiť. Malo by to byť tvoje útočisko, kde sa budeš môcť zveriť komukoľvek s čímkoľvek....uži si leto

4 A R G E N T U M ♡ A R G E N T U M ♡ | Web | 9. července 2017 v 17:39 | Reagovat

přesně z toho stejnýho důvodu nepíšu na blog nic moc soukromýho (jakože deep), ale já vím, že o mým blogu ví docela dost lidí, takže proto :D
ale tyjo, máš fakt pravdu, je docela děsivý, že je lepší se svěřit internetu, než osobě blízké o.O
každopádně všechno nejlepší do budoucnosti, jako nepřeju si, aby si skončila, ale jestli to pro tebe bude lepší, tak jako chápu :) :D

5 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 10. července 2017 v 8:18 | Reagovat

Říká se, že vždycky ti pomůže cizí, ne přítel. Možná na tom trocha pravdy je, protože tady na blogu, tě lidé neznají. Můžou si představovat tvé vlastnosti z článků, je to fantazie. Pro mě bylo také mnohem lepší svěřit se na blog, než kamarádům. Možná z toho důvodu, že tady mě nikdo neodsoudí, ba naopak, ještě nás to spřátelí. Vždy jsou tu rizika, ale i přesto jsou tu řešení. Byla by škoda seknout s blogem, ale nakonec by to třeba prospělo. Kdo ví? :-?  Tak ať se ti daří a užij si prázdniny! :-)

6 ordinary-princess ordinary-princess | Web | 23. července 2017 v 11:01 | Reagovat

Ell, já zas naopak zjistila, že už pro mě psaní neznamená tolik jako dřív. Postupně jsem se naučila a stále se učím spíše tomu reálnému životu. Už mě nebaví všechny ty sociální sítě a myslím, že je to poznat i z článků. Tak moc bych chtěla napsat něco zajímavějšího, ale nějak to nejde. A přesně i z toho důvodu, ze kterého máš strach ty, tak jsem si založila anonymní blog. Nebavilo mě, jak každý z okolí četl mé články a pak se hloupě ptali nebo občas se starostí, co se mi děje. Jenže já to neumím říct, spíš napsat.

Rozhodně by byla škoda přijít o tvůj blog, nečíst tvoje články apod. Tak dobře se mi čte každé tvé slovo, tak jak jen u spisovatelek apod. Ummíš to napsat s takovým jiným zaujetím. Nebo možná to cítím z toho jen já. Netuším. Uvidíš, promysli si to a udělej přesně to, co srdce bude chtít..

měj se krásně a krásné léto ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama