Bez stresu

1. června 2017 v 10:53 | Ellaria |  Den za dnem
Salut.
https://68.media.tumblr.com/b56b2995247796c16168cee5ae42556f/tumblr_inline_npkxndqxbS1tvfcpk_540.jpgMoc děkuji za Vaše komentáře, podpořily mě.
Víte nač jsem přišla? Nejsem ten typ člověka, který efektivně pracuje pod stresem. Sama jsem si to delší dobu myslela, že pracuji lépe a výkonněji, když je na mě vyvinut nátlak, ale vůbec to tak není. Nejsem ten, kdo potřebuje deadline, aby se pustil do práce - jasně, že nezačnu se seminárkou v den, kdy mi ji vyučující zadá, ale zároveň její tvorbu neodkládám na den odevzdání. Nejsem ten typ člověka, který nad sebou potřebuje pomyslný bič.
Nejlépe mi je v klídku.
Nemyslete si, že se v slzách zhroutím při sebemenším náznaku toho, že mám nějakou povinnost/trochu spěchu. Tak to není. Ale jakmile se dostanu do stresu, tak jsem velmi náchylná k bouřlivé iracionalitě, o které jsem psala, mám pocit, že jsem úplně k ničemu a nic mi nejde, nezvládám a nestíhám.
Poslední dny mám "volné". Volnost je relativní výraz, protože ve skutečnosti jsem pořád v pohybu a něco vyřizuji - znáte to, jsou to věci, na které nebyl v průběhu roku čas. Poradila jsem si lékaři, úřady, objednávkami i obchodníky. A všechno v naprostém klidu. Dovedu si dobře představit, že kdyby na mě tyto povinnosti spadly pár týdnů nazpátek, tak jsem z toho úplně v háji a jsem přesvědčená o tom, že na úřadě ani správně nepodepíšu papír.
Měla bych si víc věřit.
A nestresovat se.

Ell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Melly Melly | Web | 2. června 2017 v 18:06 | Reagovat

Taky pod stresem reaguju jinak. Nejhorší je, že já si ale ten stres i sama vytvářím, hrotím každou blbost :(
A třeba učení, když sem ve stresu, mi nejde skoro vůbec...

2 outcry outcry | Web | 4. června 2017 v 21:55 | Reagovat

Už se snažím věci moc nehrotit. Kdyžnedám zkoušku - no a? Nepřijdu do školy? A co? Něco neodevzdám? Nezabije mě to. Je to můj problém a já jsem za něj zodpovědná. Pokud Ti vyhovuje dělat věci, tak jak jsi zvyklá neměň to. Prostě jsme kus od kus každý jiný a svůj a to je právě dobře :). To svět, systém apod se z nás snaží dělat kopie a potom, když se lišíme, tak máme všelijaké nemoci - stres, obezita, psychické problémy... Zbytečný! Jedny dveře se zavřou, ale to neznamená, že se neotevřou jiné. A když si za něčím jdeš, tak to stejně nebudeš odkládat natolik,a bys to nestihla. Snad mě chápeš. Buď v klidu. Dokud Ti nejde o život, tak jde o prd :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama