Podzim

15. října 2015 v 23:14 | Ellaria |  Pocity
Salut.
http://www.lovethispic.com/uploaded_images/34382-Autumn-Glow.jpgPodzim, ve kterém prší a je nevlídno, vlezlo a fouká odporně studený vítr nemám ráda. Ne, fakt nemám. Permanentně mi je zima i přes mnohé vrstvy oblečení, kašlu jako nefalšovaný tuberák a nos mám červený jako alkoholik v posledním stadiu.
Ve škole se mi pak chce spát, přednášky ruším kýcháním a celkově se spíš soustředím na to, kde mám další kapesník a jak nesnesitelně mě pálí oči a škrábe v krku.
Nicméně to jsou věci dočasné a řešitelné. S psychikou je to na delší trať.

Poslední články se zaobíraly mou spokojeností. (Díky bohu) já stále spokojená jsem. Ale přepadají mě naprosto nevysvětlitelné strachy a úzkosti, které mě sprostě o mou spokojenost okrádají, stahují mi hrdlo a činí mě ustrašnou bytůstkou, která nemá daleko k pláči.
Bojím se.
Čeho?!
http://30.media.tumblr.com/e04cc17efcba26d43038790483113157/tumblr_n6zpy2BBEi1r462vpo1_250.gifAsi všeho. Mám strach hlavně ze sebe. Že nebudu dost dobrá a zklamu.
Mamku, co ve mě věří. Pořád a neochvějně a co více, je na mě hrdá.
Školu, do které jsem byla přijatá. Co když na to nemám a všechno jsem si jen nalhávala, nejsem tak inteligentní jak si říkám a byly to jen nabiflované znalosti, co mohly postačit na SŠ, ale s vysokou to je úplně jiná káva?
Přátelé. Nemám na ně tolik času, jak bych si představovala a někdy ani náladu. Nechci je odmítat, ale co dělat, když na navrhované datum už mám jiný program? Co když mě to, co navrhují oni totálně nebaví, nezajímá nebo dokonce odpuzuje? Ano, občas je nutné udělat kompromis nebo se přemoct, ale nemůže to být pravidlem.
A co když nějak zklamu jeho? Mám tisíce scénářů, jak by se to mohlo stát.

Tu a tam se kolem plíží stíny minulosti. Natahují po mě pařáty. NECHCI!
Bojím se a nejsem si jistá, jak s tím bojovat.
Někdy mám dojem, že zvládnu všechno. Ale pak bych se schovala pod peřinu jako malé dítě před strašidlem.
A že já mám těch bubáků hodně.
El.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Melly Melly | Web | 16. října 2015 v 11:33 | Reagovat

Jsi na tom asi podobně jako já. Sice se nebojím vyloženě zklamání (už jsem se pár let na škole udržela), ale občas (často?) zpochybňuju, co do jsem a zda jsem dost dobrá na to, abych byla.
Bubáky si všichni tvoříme akorát sami, proto ti držím palce, ať je překonáš. Pod peřinu před nimi neutečeš, protože jsou jen v tvojí hlavě.
Školu zvládneš, neboj!

2 ":*" ":*" | 16. října 2015 v 21:38 | Reagovat

Jo, pod peřinu, snad každodenní řešení problémů, nebo pak další věci, který raději nebudu vypisovat do detailů. Chápu, že se bojíš, co když se všechno to krásné rozpadne, nechceš o to přijít. Prosím, neboj se tolik a užívej si, co to jde.
Ohledně přátel, vlastně žádné ani nemám, s lidmi si nerozumím, všichni mluví a řeší věci, které mě jsou putna a přijdou mi zbytečné, hloupé a oni je stále opakují dokola, štve mě to. Nevím, ale přetvařovat se podle mě nemá cenu, prostě někdy nemáme náladu, tak to asi nemá ani cenu. Měli by to pochopit, a když ne, tak asi nejsou až takovými přáteli, jakými se zdají, většina lidí kvůli druhým kompromis neudělá, ale chtějí, aby pro ně se každý rozkrájel a vyhověl jim k čemkoli.
Moc nevím čím si procházíš, a jaké to vlastně je a možná tu jen nesmyslně blábolím, ale asi se jen vážně hodně moc bojíš, že se něco pokazí, tak si neustále představuješ špatné scénáře a možnosti, co by mohlo nastat. Zkus na chvilku odhodit takové myšlenky a užívat si to, zkus si představit lepší věci. (Ode mě to fakt sedí..noo.) Věřím, že ho nezklameš, ani nikoho jiného, jsi skvělá, a kdo to nevidí, je úplně slepý a hloupý.
Drž se ve všech směrech a uzdrav se. :)

3 Gil Gil | Web | 16. října 2015 v 22:49 | Reagovat

Miluji když ráno vstanu do tmy, pootevřu okno a slyším tam prudký déšť a jak v něm šumí stromy, zapálím svíčku, sednu si na kobereček k meditaci.. A pak se vypravit ven do toho "bazénu":D Líbí se mi, jak je všude ve vzduchu voda a já chodím uvnitř toho živlu :D Samozřejmě i hezké počasí je kouzelné♥ Ale to ošklivé je vtipnější :D
Mimochodem, někdo na trolejbusové zastávce tento týden zčerstva vyřezal v plexiskle průchod a nadepsal ho: Narnie :D Říkala jsem si.. projít, neprojít... Ale ne, mi se tady líbí víc :D
Vždy bylo moje nejmilejší roční období léto♥ Ale pak nějak převzal vládu i podzim :-) Miluji jak všude voní chryzantémky, listí, hříbky. S hříbky mám od dětství tajný pakt - nechávám je jako poklad patřit lesu, i když jich najdu hodně, neprozrazuji je, jsou tam v lesíčku tak krásné. Miluji ticho a mlhu v lesích. A když slunce svítí a barevné koruny stromů prozařuje. A modro nebe je takové hluboké. A ranní chlad. A vstávání do tmy a ranní meditaci, to už jsem tu napsala :3 To je pro mne největší romantika:D A miluji velikánské stromy v blízkém městě - obří platany, kaštany, duby.. Na podzim jsou takové krásné. A jak z nich padají žaloudky :-) A když to doplní teplý čaj v čajovnách... podzim je zrázu nej :-)

4 Em Em | Web | 17. října 2015 v 9:29 | Reagovat

Je škoda kazit si krásnou přítomnost myšlenkami na negativní věci z minulosti. Nejde se od toho určitě jen tak odstřihnout, ale myslím, že to půjde čím dál tím líp až třeba jednou získáš jistotu. Zklamání k tomu patří, můžete je překonat a jít dál. Je skvělý, že máš kolem sebe podporu a lidi, co ti věří. Určitě se to neděje bez důvodu a je možná načase tomu taky zkusit uvěřit. Rozhodně máš na to, abys byla na té vysoké, na které chceš být. A možná se ta nálada bude zlepšovat, ono ta změna počasí opravdu nevyvolává nejhezčí pocity... Ale je to jen podzim :)

5 Elis Elis | Web | 17. října 2015 v 14:02 | Reagovat

Když se podzim vydaří a je slunečno, tak proti němu nic nemám, ale plískanice nesnáším... jak píšeš, že tě přepadají strachy a úzkosti, to znamená že něco v sobě nemáš vyřešené, nebo se obáváš budoucnosti a toho co bude a jestli to zvládneš... to asi zažívá každý, je potřeba se zbavit obav, každý máme svůj osud, a bez ohledu na naše rozhodnutí, všechno dopadne tak, jak má být... to mě poradil, jeden chytrý světa znalý člověk a já tomu věřím a hodně mě to pomáhá ke klidu a k vyrovnanosti... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama