Projevy osobnosti

30. listopadu 2014 v 23:30 | Ellaria |  Mixle (i pixle)
Mnohdy mě mrzí, že jsem jaká jsem.
Týká se to pozitivní i negativních stránek mé povahy. Mnohdy si říkám, že bych ráda byla jiná, lepší slečna. A pak jsem zase vděčná za svou momentální povahovou a morální podobu, protože kdybych taková nebyla, nejspíš byla někde docela jinde, s jinými lidmi a zájmy a cíli a to vlastně nechci.
Ale někdy si hrozně přeju utíkat od sebe samotné.http://static.tumblr.com/c23d4ce33873970779714adbf02cafd4/ljfiqnr/0CWmuotp8/tumblr_static_img_8958_-_copy.jpgK tomu, co bych na sobě ráda změnila, byť by se to dalo vnímat v kladném slova smyslu je moje ochota - ráda lidem pomůžu a vyhovím, nevadí mi přizpůsobit se druhým. Ale je to tak snadno zneužitelné!
Ve finále mám mnohdy pocit, že mě lidé vlastně nemají rádi a jen mě využívají. A když si jednou, jedinkrát dovolím říct ne, anebo jen naznačit, že takhle se mi to nehodí či nelíbí tak jsem automaticky za tu špatnou a zlou.
Štve mě to. Můžu se pro všechny přetrhnout a oni pak pro mě nehnou ani prstem a když se svůj program snažím zkombinovat, aby se dostalo na všechny, tak jsou ještě dotčení a není jim to dost.
Neumím říkat ne a měla bych se to naučit.

Opakování starých chyb.
To nejspíš souvisí s tím, že neumím odmítat. Vidím, že se řítím do průšvihu, ale málokdy sáhnu po záchranné brzdě. Proč? Chci s lidmi vycházet v dobrém a když se vzepřu, tak je zle. A tak mlčím a následuju je.http://static.tumblr.com/5d4d9abf15f753f3fbf8deca3878b848/jmtq72k/9Srn4m2p1/tumblr_static_2pruels92x44gc80kgskwko4g.jpg
Následky si pak nesu sama...

Příliš se upínám k jedné věci, skutečnosti, osobě či myšlence. Tomu se pak podřizuje moje nálada, chování a program. Sama na sebe jsem pak naštvaná, že jsem se nezachovala jinak, že jsem třeba byla nepříjemná na ostatní, ale v tu chvíli se neumím zarazit a mám pocit, že se věci nedějí k mé spokojenosti a tím se mi hroutí celý svět...
Bývám příliš váhavá a opatrná, nerozhodná až tím okolí doháním k šílenství. Není to o dvou dobrých anebo špatných věcech, mezi kterými si mám vybrat. Pro ostatní je ta volba jasná a přímočará, ale já se donekonečna plácám v možnostech, nechci nikomu ublížit ani se ho dotknout, mnohdy chci zažít všechno a neublížit přitom i sobě. A která varianta je ta lepší?
A pak jsem horkokrevná a beru věci bez rozmyslu, jak leží a běží, neohlížím se na následky a na sebe, jednoduše mám pocit "chci si jednout něco užít, něco dělat podle sebe, honem do toho, než si to rozmyslím!"
Mnohdy si věci beru příliš k srdci, příliš řeším nevinné poznámky a mám z toho těžkou hlavu. Něco co mělo vyznít lehkovážně a naprosto uvolněně ve mě zanechá hlubokou stopu, šrám a pochybnost. A pak nedokážu přijmout skutečnou chválu, něco co je myšleno vážně.
Věřím nesprávným lidem a mám obavy se odevzdat těm, kteří to myslí vážně. Bojím, že se budu chybovat. Nechci zažívat tu hroznou nejistotu a duševní bolest.

A zdaleka nejen taková jsem já. Mnohdy se nenávidím do morku kostí, obviňuju se za první poslední a nejradši bych se zavřela někam, kde by mě už nikdo nenašel, včetně mého vlastního já, ale nakonec... Jsem jaká jsem.
Každý jsme nějaký, máme svoje klady i zápory.
Nejsem dokonalá. Nechci být. Chci jen, aby mě okolí přijímalo takovou, jaká jsem. Ano, je se mnou zábava, ano ráda tu pro vás jsem, když máte trable, naslouchám a půjdu s vámi do kdejaké ptákoviny. Ale respektujte i moje slabosti a nedělejte si ze mě legraci. Prosím.

Ellaria
http://31.media.tumblr.com/0de25414489a359f0ae154ebcb6a3ab9/tumblr_mqtabzUeNO1rgzefxo1_500.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kouříte?

Ano
Ne

Komentáře

1 Niki Niki | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 23:47 | Reagovat

Anjelik, si krásna taká aká si. To je dôležité, aby si si toto pamätala :)

Nikto nie je dokonalý a ak Ti niekto ubližuje, je to len obyčajný vôl, pretože skutočne nikto nie sme dokonalí a nikto nemáme právo sa osočovať na niekoho inému alebo sa mu smiať alebo niečo podobné.

Keď si písala o váhavosti a o tom, že si opatrná, myslím, že to je normálne, treba si veci radšej najskôr rozmyslieť, aby sme nespravili sprostosť.

V mnohom, čo si opísala som sa videla :), prešla som si mnohými problémami (a teraz nevravím o problémoch "zle ostrihané nechty" "zmoknutie" a podobné maličkosti) a tak vie, že nie vždy je život ľahký a pekný, ale jedno viem, žeaj v ťažkých chvíľach sa dá nájsť v živote niečo pekné :).

Tak ako si tu Ty pre nás, sme tu aj my pre Teba, ale aby som nehovorila za ostatných- som tu aj ja pre Teba, kedykoľvek, čokoľvek by si potrebovala :). Skutočne.

Drž sa prosím :). A pekný začiatok týždna Ti prajem ♥

2 steel32 steel32 | Web | 1. prosince 2014 v 19:11 | Reagovat

naprosto přesnej souhlas :D
často se snažím lidem pomáhat a nakonec se jenom cejtím, že mě využívaj a pak když řeknu ne, tak sou nasraný jak sem sobecká..vyber si žejo :D
hele ale jak to tady tak vypisuješ..mám to úplně stejně :D nejsi ty moje nějaký ztracený dvojče? :D

3 :* :* | Web | 1. prosince 2014 v 20:54 | Reagovat

Hele narovinu jsi skvělá holka, nikdo není dokonalý, každé má své chyby, už jen z toho, že nemyslíš jen na sebe. Myslíš na možné následky a tak. Někdy je fakt na škodu, když nedokážeš říct ne, hlavně některým lidem :/, někdy je to prostě potřeba, i kdyby jsi měla být za tu špatnou. Pro lidi, kteří tě jen nevyužívají tě za takovou mít nebudou, nebo třeba chvíli budou naštvaný, ale vrátí se. :)
Jinak k tomu upínání, když se jednou příliš zaměříš třeba na nějakou osobu a způsobí ti to nějakou bolest nebo tak, je normální, že jsi pak nerozhodná  a nejistá. Často váhám a než, abych se rozhodla snažím se to přejít a ignorovat, nebo se pro změnu rozhodnu až příliš zbrkle, a pak toho lituju. :/ Nejlepší by bylo promyslet věci v klidu, zhodnotil klady a zápory :), ale to většinou nezdaří, no..:/
Jsem s tebou, snad nám pomůžou předchozí chyby a zkušenosti a budem rozhodnější...:) Hlavně abys byla štastná, to je nejdůležitější :)..Drž se, myslím na tebe ;-) !

4 Janča Janča | E-mail | Web | 2. prosince 2014 v 19:11 | Reagovat

Úplně jako bych to psala já. Prakticky se vším souhlasím. Až na to, že taková jsem byla hlavně dřív. Pořád jsem všem pomáhala a já z toho nikdy nic neměla. Když jsem jednou neměla čas a někoho odmítla, hned mě běžel pomlouvat, že mu nechci pomoct a byl na mě hnusný. Tak jsem se přestala snažit a je to blbý tak jako tak. Někomu jde být mrcha, ale mně prostě ne.

5 cincina cincina | Web | 6. prosince 2014 v 10:02 | Reagovat

Já si myslím, že každý je nespokojený s tím, jaký je. Nenašla jsem ještě člověka, kterému by na sobě něco nevadilo. Je to normální. Ale pokud tě kamarádi mají rádi, tak hlavně pro to, jaká jsi.
A připomínáš mi trochu mě. Kdysi jsem taky neuměla říkat ne a lidi toho zneužívali. Ale víš, jak je krásné, když po tobě někdo něco chce a ty mu řekneš ne?:D Nádherný pocit. Měla by ses to naučit, protože lidi jsou kurvy, které zneužijí každého. A přesně! Snažíš se pro všechny všechno dělat, ale udělali by to oni pro tebe?:)
Neznám tě osobně, ale z tvých článků bych řekla, že jsi rozumná a určitě hodná holka:)

6 Vivi Vivi | Web | 6. prosince 2014 v 12:59 | Reagovat

Niekedy si myslím, že takéto problémy mám len ja ...s tým aká som a bla bla...
Mám pocit, že som to písala ja pretože lepšie by som to asi neopísala. Bojujeme s tým a to je hlavné:) Ale podlamna nikto nieje spokojný na 100% s tým aký je, najdôležitejšie je naučiť sa s tým žiť , zmieriť a neriešiť to:)
A my ťa máme radi, takú aká si:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama