Zničující přiznání

21. září 2014 v 0:53 | Ellaria |  Zamyšlená
Jsem ráda, že se vám můj předchozí úvahový článek ohledně vztahů v dnešním světě líbil a tento článek/úvahu považuji za jeho volné pokračování.

O čem chci psát? Myslím, že tohle neminulo nikoho, je to pár měsíců, co se po celém FB začaly objevovat stránky tvz. přiznání, kdy jste se mohli anonymně vyznat ze svých myšlenek, pocitů, činů, přání, snů - dalo by se říct, že se tam dalo napsat cokoliv.
Tato přiznání byla všemožně rozlišena - přiznání jednotlivých škol, profesí atd...
Ráda bych ještě podotkla, že nejsem fanynka ani vášnivý čtenář takových stránek, ale bylo toho plno a tak jsem na ně několikrát zabloudila a početla si v tom k čemu se lidé přiznávali.

V tomto článku si vezmu na mušku hned tři druhy přiznání.
Přiznání holek.
Přiznání kluků.
Přiznání o sexu.
http://pressthebuttons.typepad.com/.a/6a00d83452033569e20133efbb457c970b-800wi


Protože se řadím k něžnému pohlaví, dovolím se začít právě přiznáním dívek.
Zprvu odbočím od vztahového tématu a musím říct, že při čtení jsem se kolikrát opravdu styděla za to, že jsem taky holka a polévalo mě horko při představě, že to kluci vezmou tak, že jsme všechny stejná prasátka a všechny stejné bezcharakterní potvory, které si kamarádky vybírají podle vzhledu ("dělám, že jsem její kamarádka jen proto, že ona je ošklivější a všichni kluci jdou za mnou") a kluka podle nadité peněženky. O těch (ne)hygienických přiznáních ani nemluvím.https://38.media.tumblr.com/tumblr_m737iyzf8b1roqft2o1_500.jpg
Ale teď už ke vztahové problematice, které je v přiznání děvčat plno. Víte, já to beru tak, ať si každý dělá, co je mu libo.
Chce holka střídat partnery? Ať je střídá.
Žije v tradici "sex až po svatbě"? Ať žije.
Podvádí partnera? Její blbost.
On ji podvádí a ona mu to pořád odpouští? Taky její blbost.
....
Nicméně nechci tu rozebírat jak jsou nebo nejsou holky zkažené ohledně vztahů. Co se týká této úvahy vzala jsem si na mušku spíš komentáře, které se u jednotlivých přiznání objevovaly.
Žasla jsem a nemohla jsem věřit, jak někdo může napsat tak nenávistný komentář, někomu koho nezná a nezná třeba jeho důvody, které ho ke kontrétnímu činu vedly a vůbec, copak je nějaké (dost možná) smyšlené přiznání důvodem pro x komentářů a hádek, pro tolik zlosti a odporu?

Dívka, která napsala, že ve svých x letech už měla x partnerů označili za d*vku, k*rvu, lidé ji přáli, aby chytila AIDS, aby ji dal někdo přes hubu...
Dívka, která se naopak vyznávala z citů, ke svému příteli a odsuzovala nevěru a argumentovala tím, že by svého partnera nepodvedla, právě pro ty city, které k němu chová si zase vysloužila pojmenování naivka a komentáře typu "jen počkej až zjistíš, že rajtuje jinou..."
Další dala fb světu na vědomí, že čeká na někoho, kdo k ní bude chovat skutečný cit a do té doby nenechají ostatní, aby si s ní jen hráli a své poprvé chce prožít s tím pravým. A hned se vršili komentáře, ve kterých ji nařkli, že je nehezká má x kilo nadváhy a vůbec, co si o sobě myslí?!

Lidi, sakra proč?

Přiznání kluků bylo v jistém ohledu uvolňující si přečíst, protože se člověk mohl zasmát - kulišárny z vyučovacích hodin a s partou mě občas opravdu pobavili.
A co se týká vztahového přiznání, dost se tu opakovali to, co v dívčí verzi. Jakmile holky střídal, uráželi ho, jak se přiznal, že má jednu a tu miluje nadevše byl za blba.
V některých přiznáních mě zarážela míra nenávisti a odporu u samotných přiznávacích - jednou je jedna holka zklamala a oni se dnes mstí na všech. To mi přijde smutné a jsme tím u pořekadla "házet všechny do jednoho pytle"...
http://31.media.tumblr.com/618d55ee738b2a37c6f6e3a582d46e6c/tumblr_ml8901IisP1qdzyiyo1_500.gif
A přiznání o sexu? To jsem vůbec nestačila zírat.
Tím nemyslím, že by mě sexuální prožitky a sny anonymních spoluobčanů tolik dostávaly do kolen, myslím tím opět reakce lidí.
Konkrétně stránky přiznání o sexu jsem brala jako něco svobodomyslného, kde se člověk může anonymně vykřičet, ze svých intenzivních zážitků a tužeb aniž by se na něj někdo divně díval.
To jsem se přepočítala.
Přiznávající si pochválil nějakou sexuální praktiku a hned se dočkal odsouzení, pojmenování jako úchyl, prase... A doporučení, ať se nechá zajít vyšetřit, když se mu tohle líbí a odkázání na určité druhy představ a následné úvahy, zda je ta praktika pořád tak pěkná.
Přiznávájící se muž si pochválil sex s partnerkou, to jak mu vyhovuje a líbí se mu to s ní - a hned se na něj všichni sesypali, jestlipak ví, že by se to s ní mohlo líbit taky celé ulici...?
Holka si postěžovala, že ač je všechno je vztahu super a svého kluka má ráda, zrovna tahle praktika ji nesedí a všichni ji odsoudili jako neschopnou, psali ji, ať se nediví, až ji opustí...

Nestačila jsem zírat a jen jsem si říkala: proč?
Kde se v lidech bere tolik netolerance?
http://0.viki.io/1383488aa1c490408925e0d80e3f710a386afe433a805.gif?o=cProč někoho urážet jen proto, že má či nemá rád určitou sexuální polohu? (kdo jste to četl asi víte o čem mluvím, ale ti komentující by snad autora kamenovali, kdyby ho měli po ruce!).
Copak to je důvod k nenávisti a urážkám? Není to jedno - a hlavně všem kolem to musí být jedno, na tomhle se domlouváte vy a partner.
Opravdu jsem tomu neporozuměla.

A pevně doufám, že stále žijí normální kluci, kteří ocení, že jsem do postele neskočila každému, koho jsem potkala a kteří dovedou pochopit, co mi v něžnostech líbí a co ne :-p

A doufám, že vám se líbil článek a nejste pobouřeni tím, že jsem se pustila do lehce kontroverzního tématu ;) Můžete dávat podněty k dalším úvahám, budu ráda.

Ellaria
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Dopustili jste se někdy nevěry?

Ano
Ne

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 21. září 2014 v 8:07 | Reagovat

naprosto s tebou souhlasím, s přiznáními se roztrhl pytel a je jich plný internet... líbí se mi přiznání naší školy, většinou si tam přečtu nějakou vtipnou historku s profesory, které znám, a pobavím se... přiznání, které ty zmiňuješ jsou ale děsivé...ne jen samotná přiznání, ale hlavně některé komentáře. Co lidi dokážou napsat, jak dokážou urazit, jak závidí šťastný vztah - hnus, ale dokonalá ukázka dnešní doby.

2 Kika Kika | E-mail | Web | 21. září 2014 v 10:26 | Reagovat

Stránky jsem samozřejmě taky zaregistrovala a musím se přiznat, že jsem si ty stránky musela prostě zakázat. Neb jsem začala odsuzovat všechny lidi (ať přiznávájící, tak ty komentující). Teď je mi mnohem líp.

3 Vivi Vivi | Web | 21. září 2014 v 11:47 | Reagovat

Na takýchto stránkach sa vždy dobre zasmejem, ale zároveň aj krútim hlavou ako dokážu byť niektorí také hovädá.
Či už tí čo priznanie píšu, alebo tí čo to komentujú.
Ale jednoducho ludia ktorí priznanie píšu si musia uvedomiť, že to je Facebook a vždy sa tam nazbiera plno ľudí kt. su netolerantní a z každého si robia srandu. A preto by som tam nikdy žiadne priznanie nepísala.
My máme priznania študentov našej školy a niektoré priznania tam sú naozaj vtipné a aj komentáre. Ale v poslednej dobe tam píšu anonymne o jednej študentke z našej školy, ktorá je tak trochu iná než ostatní, oblieka sa trošku divne a aj tak vyzerá. Ale to je jedno. Jednoducho si tam z nej robia srandu a mne je jej naozaj ľúto, pretože na tej stránke je a určite si to číta. Je to kyberšikana, ale kedže to je anonymne tak neviem ako by sa to dalo riešiť. Je mi jej naozaj ľúto. Nechápem takýchto ľudí.

4 crazyjull crazyjull | Web | 21. září 2014 v 15:17 | Reagovat

Souhlasím s tebou, já ani nechápu,proč se takové věci zakládají. Pokud si chce někdo na něco postěžovat, tak ať se svěří kamarádkám, nebo deníčku, ale ne na fb.
-CrazyJull

5 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 21. září 2014 v 17:43 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Taky nejsem bůh ví jaký vášnivý čtenář , ale občas se na nějaké přiznání podívám. A když už si tam čtu , tak rozhodně nerozklikávám komentáře , protože jsem si vždycky jistá že tam někdo vložil svou velmi inteligentní odpověď či narážku , která by mě hned namíchla. Na těhletěch stránkách se prostě nikdo nikomu nezavděčí. Vždycky se najde alespoň jeden idiot , který přiznání začne zesměšňovat a posmívat se. Nad těmihle lidmi mi taky rozum stojí.

6 Janča Janča | E-mail | Web | 21. září 2014 v 18:23 | Reagovat

Přesně na tyhle tři přiznání chodím nejvíc - zasmát se, někoho politovat a hlavně se pokochat "smysluplnými" komentáři. Občas je to fakt na přesdržku, ale někdy je to tak vtipné, že i když je to ošklivé, tak to taky lajknu. Ne že bych s tím ve skutečnosti souhlasila, nebo to sama psala, ale přijde mi, že se to tam moc vážně nebere a brát nedá, takže se občas zasměju i něčemu "ošklivějšímu".

7 cincina cincina | Web | 21. září 2014 v 19:40 | Reagovat

Jo, o těch některých přiznání je až škoda mluvit.
A nebo nejlepší je, když jím, a teď si přečtu něco nechutnýho. To pak člověk už ani nechce jíst:D
Máš pravdu, že holky jsou opravdu prasata, pokud ta přiznání jsou skutečná.
A k tomu, co píšeš ohledně komentářů... taky občas nestačím zírat, ale já už se tomu ani tolik nedivím, protože lidi jsou kurvy.

8 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 21. září 2014 v 19:53 | Reagovat

žeru tě... fakt to nechápu, jak dokážeš něco tak dokonale popsat a je to vlastně jedna velká pravda :O jsi proste naprostá jednička. Souhlasím se vším, hlavně u tich holek...ale takové stránky mi přijdou špatné. nelíbí se mi to. Když už tam opravdu někdo napíše něco co ho trápí, pravdu, tak si z něho jenom všichni utahují. Ale vím , že na takových stránkách se najdou i takový vtipálci, co tam píšou jenom tak pro zábavu a pravda z toho není. Což ještě víc nesnáším. Taky i z toho leze rozum kolem, jaké lidi se ještě nenajdou. Přitom jak říkáš, každé mu se líbí něco a něco jiného ne. A nemusí se hned ty lidi odsuzovat. A doufám, že takový kluci se ještě někde najdou, protože tady ve městě není žádný kluk normální. Rozhodně se těším na další článek ! :)  jinak, k nám chodí jeden kluk na školu, který má taky stránku na fb..a prostě tam můžou psát anonymové..taky že píšou..a co myslíš? on je tam všechny odhalil, že jde vidět kdo to psal. Takže je to prostě takovej namyšlenej hajzlík. Proto já nikdy nikam nic nepíšu :D

9 without-problem without-problem | Web | 22. září 2014 v 3:30 | Reagovat

Taky mě tyhle přiznání rozzlobili, psala jsem na to článek o "přiznání tlouštíků"... je to strašné a já se citím pohoršená, už jen kvůli tomu, že jsem to četla. dobrých 60% řekla bych, že jsou sepsané znuděnými puberťáky, ale i tak..ty odezvy jsou příliš brutální!

10 ♕ P3ťulk5.blog.cz ♕ P3ťulk5.blog.cz | E-mail | Web | 23. září 2014 v 22:16 | Reagovat

Já s tebou plně souhlasím, také mě dostávají i nazvy tech priznání "osklivé holky" copak na vzhledu zalezi? Vsichni jsme něčím hezký ať už charakterem či nehtama .. Kazdy ma to své přeci.. :)
A s těma komentujícíma lidma? ja nemam slov. A pak mame byt optimističtí? když lidi jsou zlí? Mrkni na "Rakovnické přiznání" aneb přiznani našeho města. Člověk se boji i něco komentovat, protože kamenuji všecky, kteri maji jiny nazor..

11 Amelie Amelie | Web | 24. září 2014 v 23:02 | Reagovat

podobné stránky nečtu. Lidé by se mohli řídit heslem: "Nesuďte, abyste nebyli souzeni"... A někdy je mi podobných komentujících i líto, obzvlášť když třeba zabloudí na můj blog a zanechají nějaký nechutný komentář, tak si asi říkám, jak jim je, co cítí, co je trápí, když mají potřebu někoho urážet, koho ani neznají...

12 Já | Web | 25. září 2014 v 17:18 | Reagovat

Přesně. Taky jsou si toho všimla. Na fb je třeba si dávat velký pozor, co kam píšete...

13 Gabe Gabe | E-mail | Web | 28. září 2014 v 9:24 | Reagovat

Ja som priznania mala rada, keď to celé vypuklo. Vtedy boli priznania vtipné. A potom sa to celé zmenilo na partnerskú poradňu/sťažnosť
A komentáre ľudí.... ani nehovorím. Tí sa len predbiehajú, aby boli čo "najoriginálnejší" a pritom....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama