Ne/Láska dnešní doby

8. září 2014 v 11:55 | Ellaria |  Zamyšlená
Krásné pondělí všem, nabudily mě vaše komentáře, že se těšíte na ten můj úvahový článek a proto jsem si trochu pohnula a dokončila jej už dnes :) Těším se na vaše názory a doufám, že jsem vaše očekávání nezklamala.
K této úvaze mě přivedla nejen "Ta neviditelná", ale také nedávné zkušenosti.


Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemůžeme mít ...

Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.

Láska se nedá vážit na kila, ani na deka. Láska buď je, anebo není.

Láska přichází po špičkách, ale při odchodu bouchá dveřmi.


Nedávný konec vlastního vztahu mě donutil uvažovat nad všemi úhly pohledu a okolnostmi, o tom co jsme si prožili a neprožili, co bych ráda zažila znovu a čemu bych se vyhnula - inu další zkušenost a další podklad do skládačky "Jak jednou bude vypadat ten pravý".
Nicméně od vlastních úvah o vlastním vztahu jsem se nakonec dostala k poněkud širšímu hledisku a zauvažovala jsem si nad vztahy jako takovými a jejich podobou v dnešní době.
Nevím, zda jsem to vzala za správný konec, ale nakonec jsem svoje myšlenky rozdělila do dvou kategorií.

http://media.tumblr.com/da5bd8e5f8526c6228fa5022b9848c3a/tumblr_inline_n6tk95LF0o1s6lw3t.gif


Teorie lásky je božská, její praxe ďábelská.

1) Nechápu, jak se k sobě partneři chovají

Je jasné, že v každém vztahu jsou problémy a hádky. Výměna názorů je zdravá.
Co ale nepochopím je, jak na sebe mohou ti dva, kteří se mají milovat, sprostě řvát (byť v afektu hádky) a potom jak o sobě mluví.

Příklad z vlastního života. Přijde spolužačka a začne nám vykládat "Tak ten č*rák si zase vymyslel… Není to s*áč?!" A já jen lapám po dechu. Tak takhle o sobě mluví partneři?
Beru, že vás ten člověk naštve ahttp://beforliving.com/wp-content/uploads/2014/08/love.jpg že si třeba ulevíte nějakým silnějším výrazem, ale mluvit takhle? Vážně?

A to zrovna nemusí být ani pohádaní - oslovení "můj mladej, moje stará" mě zvedají ze židle. Máme snad jména, ne?!
Přijde mě, že lidé neznají míru. Buď na sobě visí a nemohou se jeden od druhého hnout, neznají odstup, všechno podnikají výhradně spolu, pořád si telefonují, skypují, smskují a nevím, co ještě - bože, jak můžete v takovém vztahu dýchat?
Opačný extrém je, když si jeden druhého ani nevšimnou, měsíc o sobě neslyší a nepřijde jim na tom nic divného, nedělají si radost drobnostmi… To už jsou spolu ze zvyku?

Lásku si nelze vynutit ani vyloudit lichotkami, přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná.2) Uspěchanost

Všechno šlo hrozně dopředu. Zatímco já v deseti letech řešila zkrvavené koleno od nejnovějšího pádu a za deštivých odpolední jsem si ještě hrála s panenkami, tak teď už vidíte holčičky s rtěnkou, jak pobíhají po nákupním centru a nejlépe v partě a hlasitě se chichotají, když kolem projde kluk. Proč? Vždyť se tak zbytečně brzy připravují o dětskou nevinnost, nevědomost, období her a jisté bezstarostnosti, to už se jim nevrátí!

O tom, kdy se začíná se sexem ani nemluvím, to by pomalu bylo na kriminál. Podle mě není kam spěchat - co z toho mají v tak raném věku? Pochybuju, že potěšení, nebo jinou vyšší formu pocitů, spíš dojem "a je to za mnou, to jsem http://images6.fanpop.com/image/photos/33900000/Love-love-33995782-3300-2550.jpgvelká holka/velký kluk!"

A nemusí se to týkat jen "dětí", ono i teď - jakmile klukovi neskočíte do postele po čtrnácti dnech (nejlépe i dříve), tak jste frigidní, beztak nepolíbená panna a divná. Bože, to musím být divná, abych odmítla roztáhnout nohy poté, co jsem toho kluka viděla dvakrát v životě?! Ano, sex k životu a ke vztahu patří, ale zároveň je to… Velká blízkost dvou lidí, to "nejvíc" co můžete partnerovi dát a mám se tak odevzdat jen proto, abych splnila pomyslné normy dnešní doby?! Nechci!

Chceš li mít doma princeznu, chovej se jako princ, protože jen na vola čeká doma kráva.

Co si tímhle lidé chtějí dokázat? Připadají se jako větší frajeři, když se o příteli vyjádří jako o debilovi? Je snad sex lepší, když s tím začnete už ve třinácti? Je snad prožitek silnější, když na to skočíte hned po druhé schůzce?
Nemyslím si…

Nechci tímhle článkem moralizovat a hrát si na úžasně chytrou. Vůbec ne. Jen se snažím vyjádřit svůj pohled na věc… Přijde mi smutné, že to takhle chodí - ten, kdo by měl být jedním z vašich nejbližších a najdou se tací, co něm tak nehezky mluví a vůbec si neváží toho, co mají.
Nepřijde mi v pořádku, že sex je jediným důkazem a podkladem toho, že někoho milujete - nemluvě o tom, jak pěkně toho jde zneužít.
Zkrátka a dobře - nesouhlasím s tímhle pomyslným diktátem doby. A doufám, že na to nejsem sama :)

Pro ženu, kterou jednou miloval, udělá snad muž všechno na světě - až na to, aby ji miloval znovu.
http://www.picshunger.com/wp-content/uploads/2014/04/8839468-i-love-you-hd.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katherine155 Katherine155 | Web | 8. září 2014 v 16:16 | Reagovat

Plně s tebou souhlasím ! Krásně napsaný a ten tvůj názor na věc úplně souhlasím.
to chování partnerů je vážně šílený. Já nechápu proč vlastně spolu jsou, když se takhle k sobě chovájí ?! nebylo by jim líp bez sebe ? Není jim to trapný ? A nejvíc mě dostává, že právě problémy, hádky atd vyřeší sexem, že se spolu vyspí a je všechno OK ?! To jako vážně ?! Já to prostě nechápu a nejvíc mě mrzí, že takhle ty hádky řeší i lidi v mé blízkosti.
Co se týče té uspěchanosti, tak je to šílený. Jak s těmi dětmi co si přídou velice 'důležití a dospělí ' tak si tím akorát zkazí celý svůj život. A s tím sexem to je taky strašný jak se s ním nevyspíš, tak si kráva a nechceš mu dát nebo se raději spolu rozejdou. Ale neměl by právě sex být, to co chce dívka prožít s tím pravým ? to jako sorry, ale to musí bej opravdovej sráč, kterej si tu holku nezaslouží pokud jí chce jen do postele a nezáleží mu na tom jestli se už na to cítí. No o tomhle by se dalo diskutovat a diskutovat hodně dlouho.

2 steel32 steel32 | Web | 8. září 2014 v 17:55 | Reagovat

ježiši to označení moje stará fakt miluju -_- si pak připadam jak hračka, bejvalej mi tak řikal, vždycky bych vraždila :D
taky mi přijde, že buď ty lidi jsou na sobě závislý a nebo se neviděj vůbec :D obojí mě děsí :D
a tu uspěchanost taky nechápu, já začala "radnit" teprve v 16 :DD i v těch 15ti sem si připadala strašně malá :D navíc vůbec nepochopim jak se s tim ty děcka ještě můžou vytahovat -_-
bože tys to všechno tak vystihla! :D

3 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 8. září 2014 v 17:57 | Reagovat

to je takový hezký, když se takhle zmíníš o mě v článku, jenom, že jsem tě k něčemu takovému dovedla :) je to od tebe milý :)
Panebože :O ty jsi vážně suprová..napsala jsi to do slova a do písmene, tak jak to opravdu je :O hlavně s tím, že na sebe řvou, nebo nadávají. To znám taky z vlástní zkušenosti. Zrovna nedávno můj bývalí přítel na mě z auto zařval krávo...tak proč ne no. Já vím, že to není zase tak hnusný slovo, ale já se kvůli nemu trápila dost dlouho a dá se říct, že ještě stále trápím. Sice mi někdy přijde roztomilý, jak se kluk lísá k holce. Ale jako aby jí měl stále na dohledu a musela být jenom s ním a s nikým jiným, to je přehnané a mluvím ze své zkušenosti. :)
A s tím sexem jsi to napsala ještě líp, celkově je to uplně pravdivé. Dnešní mladé holky? je mi z nich na blití a to do slova. Nevím kam spěchají. Většinou kluci ocení, když se najde ještě v 17 letech panna. Fakt to ocení. Jsem úplně zírala. Je to hnusný jak nějaký 13 letý holky brečí, že je kluk nechal. To já ještě do 15 kluky vůbec neřešila :) a hlavně ne sex. Musím přiznat, že jsem ráda, že jsem měla takové krásné dětství! chci aby moje děti měli stejné a ještě lepší ! :) jinak jedna holka, který bylo 12, tak spala už s klukem a vím to tak, protože tu holku znám osobně, bydlí 10 metru ode mě...no jako..není to dost hnusný? to je odporný přímo! nejradši bych jí dala pár facek, být její matkou!
Prostě s tebou ve všem naprosto souhlasím ! líp to ani napsat nejde! kam se ta doba žene? fakt to nechápu. Přijde mi, že je hezčí když to holka zažije s láskou a prostě né, že se na to vrhnout hned jak se poznají...mě by se to rozhodně nelíbilo. K tomu to článku nemám vůbec kritiku, jsi chytrá a napsala jsi to tak, jak to doopravdy je ! :)) a ty citáty? no nemám slov! jsou dokonalé :33 šikulka!

4 ♕ P3ťulk5.blog.cz ♕ P3ťulk5.blog.cz | E-mail | Web | 8. září 2014 v 19:24 | Reagovat

Paradní!! souhlasím s tebou .)))
Já jsem fakt stastná za vztah co mám, neměnila bych!! :)

5 silluety silluety | Web | 8. září 2014 v 19:30 | Reagovat

Tak jakože ono, že ti řekne jen tak ze strandy 'moje stará' a vážně ze srandy jednou a naposledy.. nebo jen tak přiškládlíte tu situaci, tak proč ne.. ale jinak souhlas naprostej :)
S tou uspěchanoustí na sex a celkově souhlasím :D nechápu jako proč :DD
luxsní článek a blog :) můžu být affs? :) (ten Kurt tam :33)

6 Vivi Vivi | Web | 9. září 2014 v 20:48 | Reagovat

Uplne s tebou súhlasím. Minule moju kamarátku nechal priatel pretože zistil, že je ešte panna a už s nou nechcel nič mať. Pritom by si mal chlapec vážiť, že on je ako prvý a že mu tak dôveruje. Nepochopím to preboha.
Viackrát som narazila na internete, kde sa pýtali dievčatá ako si majú odtrhnuť samé blanu aby ich chlapec nezistil že su ešte panny. WTF????????????? Toto je už mega a nikdy to nepochopím.

7 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 10. září 2014 v 19:00 | Reagovat

Můj rozchod mě také donutil se podívat na lásku z jiného úhlu. Jo, patřili jsme k párům, které na sebe visely a byly jak siamská dvojčata. Ale teď se na lásku dívám jinak. Už mi nepřipadá tak krásná. Když vím, kolik to obnáší bolesti. Navíc se stejně všichni podvádí nebo aspoň na to pomyslí. Najednou tě ten druhý vymění za někoho jiného ani nemrkneš. Existuje vůbec láska? Většinou jdou lidi po penězích nebo kráse. A sex? O tom mi ani nemluv -.-

8 without-problem without-problem | Web | 11. září 2014 v 4:35 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Někdy sice je zdravé po sobě křičet, ale jinak si myslím, že to nemá cenu. Proč se prostě nemůžou bavit jako dva normální lidi? KOMUNIKACE základ všeho!! Nechápu, když si lidé nedávají žádnou svobodu. Upřímně jsem v takovém vztahu byla...totiž pořád jsem. Neviděli jsme se dva dny (jela jsem pryč) a on začal být agresivní. Tak jsem mu řekla ať se uklidní, že se přece nemusíme furt. Od té doby ho občas musím krotit, ale na druhou stranu to chápu.
Moc s tebou souhlasím s tématem o sexování. Nevím, co to s něma je, proč se takhle "prodají" a proč nešetří něco takového pro někoho, kdo za to bude opravdu stát. :-x

9 Gabe Gabe | E-mail | Web | 13. září 2014 v 0:43 | Reagovat

súhlasím. Tie 13... škoda reči. Myslia si, že sú veľké čajky a pritom vedia....
Podľa mňa ešte nie sú na niečo také zrelé.
A s tým ponáhľaním... neviem, ja chcem najprv človeka spoznať a nie som si istá, či je možné človeka poznať už po dvoch schôdzkach

10 :* :* | Web | 13. září 2014 v 16:06 | Reagovat

Taky vůbec nedokážu pochopit to chování partnerů, přesně ten druhý případ, co popisuješ, vidím u kámošky a toho jejího a upřímně takovej vztah bych asi nechtěla... a ta uspěchanost v dnešní době škoda mluvit a kdyby to byli třinácti, ono už někdy i desetiletý..:/ a škočit do postele po dvouch schůzkám, mají ty lidi vůbec mozek...:(

11 Janča Janča | E-mail | Web | 18. září 2014 v 18:35 | Reagovat

Pravdivý článek. Taky nesnáším, když provozují sex už 13leté děti nebo se spolu partneři vyspí po 2 týdnech chození. Stejně tu holku většinou kluci nechají, když se s nimi vyspí moc brzo. Když chci vztah, tak s ničím přece nespěchám. Se svým přítelem jsem spala po půl roce. Sice jsme dělali jiné věci už předtím, ale sex opravdu ne. On to zažil poprvé v 18, já v 16 letech. Myslím, že je to takové optimální. Avšak jak říkáš, že kluci po půl roce čekání pomlouvají svoji přítelkyni, že je frigidní panna, tak i to jsem zažila. Ne přímo já, ale o jedné mojí kamarádce to kolovalo snad všude. Samozřejmě, že to roznesl její kluk, který jí ale taky málokdy dal pusu, tak se pak nemůže divit.

12 Kika Kika | E-mail | Web | 21. září 2014 v 10:22 | Reagovat

Souhlasím s Tebou ve všech bodech! A navíc, když si vzpomenu co jsem ve 13 dělala a jak moc velké děcko jsem byla, tak si nedovedu představit, že někomu bych vlezla do postele :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama