Ústy Johna Lennona

21. srpna 2014 v 13:23 | Ellaria |  Mixle (i pixle)
Vlastně Lennona nemám moc ráda ani kapelu Beatles. Ale jeho citáty v tuhle chvíli vystihují mnohé, alespoň pro mě.
Omluva, že jsem se nějaký čas neozvala ani článkem ani komentářem na vašich stránkách, ale duševně jsem tak nějak byla - a asi ještě pořád jsem - pryč. Stalo se toho hodně a nejsem si jistá, kde začít a jestli to vůbec chci psát, znovu vzpomínat. Nejradši bych několik posledních dní vymazala. Na druhou stranu si toužím myšlenky nějak urovnat a pustit je ven, zbavit se všeho. Snad se mi to tímto článekem povede.

"Protože je nebe modré, mám slzy v očích."


Za prvé:
Moje kamarádka je píča. A totální.
Setkání zprvu vypadalo dobře. Snažily jsme se za sebou nechat to všechno špatné, ty negace a být prostě v pohodě, bavit se, smát se, relaxovat. Dařilo se. Měla jsem dobrý pocit, vlastně jsem byla hrdá a říkala si "OK, každý někdy blbne, ale už to máme za sebou a naše přátelství je o to pevnější a lepší, že jsme to překonaly." Huge mistake.
Byly jsme za našimi přáteli - od počátku jsem byla s kamarádkou domluvená, že večer jedeme domů! Milá zlatá se trochu přiopila a chtěla zůstat - hm, radost jsem neměla, ale byl tam kluk, kterého kamarádka už delší dobu nahání a tak jsem řekla, že tedy zůstaneme, že mi to nevadí. Najednou se situace docela obrátila, všichni přítomní šli po krku mě, že jako nejsem dost nadšená, že máme přespat a že to kazí atmosféru a že bude lepší, kdybychom nakonec odjely domů. Hm, to by nám nesměl ujet poslední vlak. Kamarádka začla trucovat a brečet - ani nevím jestli na mě, nebo na ostatní - sedla si na chodník, hystericky brečela a odmítala kamkoliv jít.
Z tohoto hereckého výkonu se ji nakonec udělalo skutečně zle, takže já v o půl jedné ráno běhala po neznámém městě, s polozhroucenou a omdlívající kamarádkou kolem krku a našimi batohy na zádech a sháněla naše již opilé přátelé a http://s9.favim.com/orig/130825/alone-black-and-white-broken-friends-Favim.com-876485.jpgsnažila se zajistit nocleh. Kamarádi do deště, opravdu, ani mi s ní nepomohli, ještě jsem si vyslechla blbé kecy a kázání. Přespání jsem nakonec zajistila, kamarádku uložila, celou noc jsem nespala, ráno jsem ji odtáhla do vlaku a k nám domů, kde jsem ji znovu uložila ke spánku - tak a myslíte, že bych se dočkala slova DĚKUJU? Nebo třeba fráze "Jsi hodná, že ses o mě postarala..." Hm, čekáte marně.

V závěru ještě podotýkám, že bylo v plánu jet s kamarádkou na pár dní na chatu. Nejedu, byla jsem odmítnuta z výpravy, jelikož kamarádka chce chodit na túry a já ze zdravotních důvodů nejsem schopna zdolávat nějaké kopce (není to moje lenost...).
Tak nepojedu, protože ona chce na výlety a tak mě sebou nevezme. Who cares, já už se rozčilovat nebudu.
Jen jsem dosud nezjistila, kdy ji jeblo. A kdybyste polemizovali o tom, kde se stala chyba, tak je to ve mně, ušetřívám vám pátrání.
http://gallery1.anivide.com/_full/89032_1393606924.gif
Nevím, zda je co lepit a zda to chci lepit. Prožily jsme si spolu tolik a i když mi v poslední době tak moc leze na nervy a vlastně i ubližuje a mám ji dost a vůbec grrrr! Pořád asi nemám dost sil na to ji odepsat... Vždyť nám bylo tak skvěle...

"Jediný prostředek, jak život snést - považovat ho za krásný."

Věc druhá:
Vztah v prdeli.
Vyslechla jsem i sobě zajímavé věci a odmítla jsem být s někým, kdo se chová jako hovado.
Šťastně nezadaná!

"Nevěř nikomu, komu je přes třicet."

Věc třetí:
Škola v hajzlu.
Odvolání mi nevyšlo a několik málo bodů. Na grafu je moc hezky znázorněná dělící čára - hádám, že se nachazím těsně za http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbsd8iRxre1rhj4rio1_500.jpgní. Utopicky doufám, že je to na internetu špatně napsáno, že si to přeci jen spletli a přijde mi dopis, že odvolání bylo kladně přijato...
Moje záchranná škola čeká, už si zjišťuju všechno potřebné. Slzy mi došly. Zkouším být statečná a říkat si, že si jdu na tuto školu na rok oddechnout, dostatečně se věnovat své oblíbené četbě a koníčkům a přípravě na přijímací zkoušky na skutečnou vysokou.

"Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství..."



Věc čtvrtá:
Nesnáším doktory, nesnáším ordinace, čekárny, volání doktorům a žádosti o objednání, nervózní důchodce a nepříjemné sestry, stále dokola na nových odděleních vysvětlovat co mi je a jak se mi to stalo, poplatky 30 Kč, jehly a svoje zdravotní problémy.

"Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují."


Věc pátá:
Nervy v kýblu.
Kamarádka je kráva, přítel je hovado a už to ani není přítel, nemám školu - moje jediná útěcha byla, že bych na koleji bydlela se spolužačkou ze střední. Jenže ta má odvolání a netuší, zda ji vezmou. Ježím se při pomyšlení na společný pokojík s někým, koho jsem nikdy v životě neviděla - nechci nikoho podezřívat z ničeho špatného, ale nemíním u docela cizího člověka nechat své osobní a drahé věci (notebookem počínaje, přes nějaké peníze, doklady atd.) a vůbec se mi příčí představa, že před docela cizí holkou chodím v pyžamu atd? To nedám! Takže buď vezmou onu spolužačku a nebo musí mít jednolůžkový pokoj. Musí!
Začala jsem kouřit. A je mi to jedno. Vždycky jsem byla odpůrce, ale potřebuju se nějak uklidňovat.

"Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe."

Takže asi tímto stylem vám přibližuju svoje momentální bytí.
A spíš je mi ze všeho na blití.
Nevím, co bude dál a co chci dělat dál, mám strach snad z každé další minuty a nebojím se říct, že jsem lehce hysterická. Směju se věcem, co vůbec vtipné nejsou, pláču nad tím co k pláči vůbec není a na druhé straně jsem přehnaně klidná. Stoicky klidná, apaticky klidná.
Nejspíš je to poražené přijmutí toho, co mě čeká. Ale nebojím se, že bych ještě nezačala hysterčit a vzpírat se.
Třeba bude zítra líp.
Třeba...
http://data.whicdn.com/images/30358716/tumblr_m3mdt6Jats1rrori1o1_500_large.gif
"Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabe Gabe | Web | 21. srpna 2014 v 16:52 | Reagovat

Fúha. Zaujímavá kamarátka....
Mala by si sa na ňu vykašlať. Ale na druhú stranu ťa veľmi dobre chápem. Tiež som čosi podobné zažila. Ale nakoniec som sa jednoducho zmierila, že tu kamarátku strácam a bola som vďačná, že som ju aspoň chvíľu vo svojom živote mala. Teraz sa stretneme asi tak raz za dva roky, ale nevadí mi to. Ľudia sa vyvíjajú a menia. A hlavne spoznávajú nových ľudí.
Tak to ber tak, že to je proste život a nechaj to plynúť. A uvidíš, čo z toho vznikne.
Tiež si neviem predstaviť, že by som sa pred niekym cudzím promenádovala v pyžame a nechavála s ním svoje osobné veci. Držím ti palce, nech ti to výjde s tou spolužiačkou zo strednej.
A pre kamošku sa netráp. Je to pekná pizda
P.S.: Tiež nemám v láske Beatles, ale John Lennon je čo sa týka citátov trieda :D :D :D

2 P. P. | Web | 21. srpna 2014 v 18:27 | Reagovat

Být tebou, tak se na kamarádku vykašlu..dost by mě naštvalo to, že by ani nepoděkovala -_-

3 :* :* | Web | 21. srpna 2014 v 19:51 | Reagovat

A jéje, zrovna příjemně se teda nemáš..:(( moc mě mrzí, že tě nevzali na tu výšku, snad ti to vyjde příští rok :)...ta holka si ani nezaslouží označení kamarádka, to jak se chová, měla by se nad sebou zamyslet a to, že nepoděkovala, to bych jí nikdy neodpustila, a pak tě ani nevezme na chatu :(( tak snad by svoje plány měla taky trochu přizpůsobit tobě, aby si tam mohla být taky ne?...já bych jí za tohle všechno už poslala do háje...
Na toho blbce kašli, budou lepší, tenhle si tě ani nezasloužil..
Máš to teda pěkně těžké teď, ale nějak to zvládni, určitě bude líp..:)) drž se.

4 ♕ P3ťulk5.blog.cz ♕ P3ťulk5.blog.cz | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 20:08 | Reagovat

Tak to je mi líto... No, s tou kamarádkou jsem zažila taky něco podobného a nebo jsem byla ja, ta která chtěla zůstat déle :) Ale nevyváděla sem nebo tak.. :)) S tou školou, určitě to vyjde, musí!! :3 Bejt tebou, bych se na tu kamošku vykašlala, kdyz ani dekovat neumí..

5 Denia Denia | Web | 21. srpna 2014 v 21:06 | Reagovat

Hele, podle mě tohle už nevypadá jako kamarádství, ale to si každý musí vyřešit sám, jen se mi tak zdá, že tvoje kamarádka je tak trochu falešná. Znám to z vlastní zkušenosti, je to hnus. S přítelem je to taky na nic :-(, když se sere jedno, musí i druhé a tak i všechno, že :-(.
A s kolejí si zas tak nelam hlavu.. ségra taky bydlí s holkou, která jí byla zpočátku cizí a teď se z nich staly kámošky. Třeba právě v nové spolubydlící najdeš pravou kamarádku :-).

6 Katherine155 Katherine155 | Web | 21. srpna 2014 v 21:57 | Reagovat

Kamarádce bych rozbila hubu ! Je to kráva a né malá ! Takhle, aby se chovala? Bych jí zabila ! A ten kluk, na toho kašli budeš mít lepšího než je on ! :-) A s tou vysokou, tak to výde příští rok ! :-) Hlavně se drž ! A zvládni to ! :-) Budu držet palce ! :-)

7 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 21. srpna 2014 v 22:44 | Reagovat

děláš si srandu!!! oni tě na tu školu nevzali? já tam na ně jdu teď hned vlítnout a vyřídím si to s nima, protože neví  o koho přicházejí !! no a s tou tvojí kamarádkou..no tak to mě totálně dostalo..na pár facek je! to si říká kamarádka? když neumí říct ani jedno připosraný děkuji!! ježíš..pradon jak jsem sprostá, ale ta mě vytočila, že to není ani možný! :D a ten přítel? tak to je debil, neví o koho přišel ..a nevěš hlavu..přijde lepší a ten bude štastnej , že našel tebe ! normálně mě ta tvoje kamarádka a prostě tohle všechno tak nasralo, že bych všechno roztrhala! ..fakt ..Ale bude líp..všechno zvládneš, já ti držím palečky! :))

8 steel32 steel32 | Web | 22. srpna 2014 v 10:44 | Reagovat

takovejch špatnej věcí najednou :/
každopádně kámoška je kráva, o tom neni pochyb, měla by ti poděkovat a za ten její histerickej výkon bych jí dala přes držku -_- "kamarádka"
a jestli ti ten přítel řekl tohle, tak je hovado on a zasloužíš si lepšího :) (on tam někde je!)
a ta škola výjde příští rok, třeba se mezi tim má stát něco důležitýho, znáš život ne? :P :D

9 Luci Luci | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 16:27 | Reagovat

Ta kamarádka je asi dobrá kráva... bych se na ni vykašlala, si tě evidentně neváží a dělá ze sebe hvězdu...šťastně nezadaná? hlavně že je tam to šťastně :) no a držím palce ať škola vyjde příští rok :)) no a taky nenávidím doktory :p

10 Vivi Vivi | Web | 23. srpna 2014 v 10:38 | Reagovat

Poradím ti, radšej sa na tú kamarátku original vyser, lebo je očividné že aj napriek tvojej snahe ju nezaujíma nič len ONA, ona chce byť stredobodom pozornosti a ona si podlamna tvoju lásku nezaslúži.
ŠKOLA ti vyjde na další rok a ano ber to tak že tento rok bude taký oddychový :)))
Drž sa a prajem krásny den! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama