S chutí...

4. července 2014 v 0:45 | Ellaria |  Výkřiky do tmy a ticha
...do toho a půl je hotovo, říkám si především, když mi něco nejde.

Mám zajímavou náladu. Napůl bych brečela, další část by ječela, pak bych se smála, někoho objala, potřebuju mluvit o všem, co se kolem mě - a především ve mě, děje, ale zároveň jsem tajnůstkářská mrcha, která si chce všechno nechat pro tebe a bojí se, že by se svěřené tajemství mohlo obrátit proti ní (nebylo by to poprvé, že ano).
http://wallpapersus.com/wp-content/uploads/2012/11/Berries-Ice-Cream.jpgNejradši bych si lehla pod peřinu a pár týdnů prospala s tím, že až se vzbudím, bude to určitě lepší a na druhou stranu jsem nechutně hyperaktivní a mám tolik nápadů, co bych mohla anebo přímo měla dělat, že nakonec nedělám nic.
Připadám vám zmatená? Asi právem, myslím totiž, že zmatená jsem. Potřebuju se - a to velice nutně, zocelit a pevně postavit na svoje vlastní nohy, být celá a přítomná, čekají mě poměrně horké chvilky a já musím být silná a všechno zvládnout. Musím být srdečná, pohotová a optimistická, ale zároveň nevšímavá, tvrdá a urážky musí klouzat jako hrách po stěně.


Nechápete a nestíháte můj myšlenkový tok? Buďte klidní, taky to v poslední době nedávám a často se stane, že se musím zastavit, sednout si, dát hlavu do dlaní a jen tišit ten vnitřní hukot, protože to je k zešílení.
Jina zřejmě nebudu.
Zjistila jsem, že mě baví vaření. Nebo nevím, zda baví je ten nejlepší výraz, ale protože jsem v kuchyni víceméně nováček, musím se na všechno pekelně soustředit (odměřovat a vážit, hledat přísady, míchat a krájet, smažit, zjišťovat zda to je http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-eat-a-cookie-134.pngdost upečené, zda to je dobře ochucené) a to mě zaměstnává natolik, že pak nestíhám přemýšlet nad šílenostmi.
A že jsem poslední dobou šílená dost.
Nic si z toho nedělejte, já zase přijdu se smysluplným článekem.
Ale budu nadšená, když k tomuhle galimatyáši napíšete komentář.
Good night, sweethearts!
Ellaria

A mimochodem nemáte někdo sakra dobrý a nepříliš složitý recept na domácí zmrzlinu?
Značka: Spěchá.
(Dodávám, že nejsem vlastníkem sadu ani mléčné farmy, proto piště po úvaze).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Foxie Foxie | E-mail | Web | 4. července 2014 v 12:00 | Reagovat

Jestli ti vadí, co se ti právě děje v hlavě, ať to tedy rychle zmizí. Já se v chaosu vyznat umím, já chaos jsem a proto my má myšlenková tornáda nijak neškodí v každodenním životě.
...'urážky musí klouzat jako hrách po stěně.' - geniálně napsané. Jak klouže hrách po stěně? Nijak. Rozmáčkne se, ale na zdi po něm nezůstane žádný zelený flek. Oh jak nádherný osud pro urážky. :)
Co vím, tak nejlepší je dělat spíš nanuky. Buď si kup nějakou nádobu (Ikea) a nebo použij třeba menší skleničku. Udělej si směs podle chuti a den do mrazáku. Pokud však skutečně potřebuješ zmrzlinu, kamarádka měla na blogu jeden lehký receptík. Nezkoušela jsem ho, ale třeba ti pomůže: http://vseoblibene.blog.cz/1306/mix-receptiku
:)

2 Butty Butty | Web | 4. července 2014 v 14:17 | Reagovat

To že máme někdy totálně plnou hlavu věcí který nestíháme, to máme snad každý. Nejsi první ani pslední a jak říkáš je nejlepší si sednout a na chvíly všechno zastavit...ale pozor na čas. ten nezastavíš a tohle bych edoporučovala když vaříš. pak bys mohla asi kupovat nový hrnce jak moje máma zrovna dneska. :-D
Přejuabys měla pekný dny i tak. a hlavně uživej sluníčka. ;-)
Pp :-)

3 ellie. ellie. | Web | 5. července 2014 v 14:03 | Reagovat

"Musím být srdečná, pohotová a optimistická, ale zároveň nevšímavá, tvrdá a urážky musí klouzat jako hrách po stěně."
Jé tak to jsme dvě..

..jinak nejlepší zmrzka je rozmixovanej banán přes noc v mrazáku a ráno vytáhnutej:33 Přírodní, zdravá, lehká sváča. Mohla bych se toho ujíst:3

4 Natálie Natálie | Web | 8. července 2014 v 12:04 | Reagovat

Zkus si pustit do sluchátek nahlas hudbu :) a relaxuj u toho. Mě to vždycky pomáhá. :-)  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama